Aktualności

Jak dbać o drewniane schody? 16 listopada, 2021

Schody drewniane są niewątpliwie pięknym elementem wyposażenia wnętrza. Należą jednak do bardzo mocno eksploatowanych elementów i aby zachowały trwałość na lata, należy o nie odpowiednio dbać. Bez stosownej pielęgnacji bardzo szybko będą wyglądać nieestetycznie.
Główną zasadą przy myciu drewnianych schodów jest optymalna ilość wody i używanie środków do czyszczenia przeznaczonych specjalnie do drewna. Wystarczy miękka, wilgotna szmatka, mocno wyciśnięta, aby drewno nie wchłonęło z niej nadmiernej ilości wody. Nie należy też nadużywać chemii. W nadmiernej ilości zamiast pielęgnować powierzchnię drewna, będą powodowały szybsze zużywanie się i ścieranie schodów, zawierają bowiem w swoim składzie żrące substancje.
Dlatego też zdecydowanie najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem pielęgnacji jest wilgotna szmatka z niewielką ilością preparatu do czyszczenia drewna.
Gdy na schodach pojawią się trudne plamy i głębokie rysy, z którymi nasze środki sobie nie radzą, jedynym wyjściem jest przeszlifowanie powierzchni i ponowne nałożenie lakieru bądź wosku.

Zobacz również: Schody Olsztyn – Producent schodów drewnianych Olsztyn

Schody Olsztyn - Pielęgnacja drewnianych schodów