Aktualności

Renowacja schodów drewnianych 28 kwietnia, 2022

Drewniane schody z upływem lat tracą nieco ze swojego wyglądu. Jest to jednak rzecz do naprawienia. Drewno jest wdzięcznym materiałem do renowacji. Za pomocą odpowiednich narzędzi i środków, można przywrócić jego blask i piękno, a schody dreniane będą wyglądały jak nowe. Renowacja zchodów pozwala rwnież zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które pochłonęłaby wymiana ich na nowe.

Najważniejszym etapem decydującym o efekcie całych prac renowacyjnych jest przygotowanie podłoża. Kluczowe jest usunięcie wszystkich powłok pokrywających drewno. Pominięcie tego etapu będzie skutkowało krótkotrwałym i niezadowalającym efektem. Drewniane schody muszą być zeszlifowane przed rozpoczęciem renowacji: łuszczący się lakier zeszlifowany, natomiast wosk zmyty przeznaczonym do tego zmywaczem. Wszystko należy dokładnie odpylić i przetrzeć.

Renowacja schodów drewnianych - Schody Olsztyn

Odnawiane schody możemy nieco zmienić poprzez nałożenie kolorowej bejcy. Można również przystąpić do zabezpieczenia drewna bez nadawania schodom drewnianym koloru. Robimy to na dwa sposoby. Pierwszym jest wosklub olej do drewna. W zależności od producenta, nanosimy różną ilość warstw produktu w innych odstępach czasu. Postępujemy zgodnie z instrukcją, co zapewni odpowiednie wniknięcie wosku lub oleju w strukturę drewna i skuteczne zabezpieczenie. Woski i oleje dają subtelne, satynowo-matowe wykończenie i jeśli należycie przeprowadzimy woskowanie, schody będą zabezpieczone na długi czas.
Drugim sposobem jest lakier. Podobnie i w tym przypadku postępujemy zgodnie z instrukcją konkretnego rodzaju lakieru. Na rynku jest kilku czołowych dostawców lakieru do schodów drewnianych. Należy pamiętać, żeby nie kierowac się niską ceną, ale opiniami i renomą producenta. Lepiej wydać nieco więcej na wysokiej jakości produkt i cieszyć się odnowionymi schodami długie lata, niż zaoszczędzić i w krótkim czasie ponownie być zmuszonym do renowacji.
 
Zobacz również:

Schody drewniane Olsztyn

Renowacja schodów drewnianych - Schody Olsztyn